444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

COVİD-19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR

COVİD-19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Hemşehrilerimizin daha kaliteli hizmet alması amacıyla ilçemiz genelinde bulunan fırın, berber, kuaför ve gıda imalatının ve satışının yapıldığı işletmelere yönelik denetimlerimiz devam ediyor.

Koronavirüs salgınına karşı alınan kararlar doğrultusunda ekiplerimiz ilçemiz genelindeki berber, kuaför ve gıda imalatı ve satışının yapıldığı işletmelere denetim yaparak esnaflarımızı bilgilendirdi. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı tedbirlerini artıran Belediyemiz, hemşehrilerimizin sağlığının korunması ve hijyen şartlarının sağlanması amacıyla ilçe merkezinde faaliyet gösteren işletmeleri denetledi. Zabıta ekiplerimiz, 160 iş yerinde genel temizlik, ruhsat ve çalışma belgelerinin yanı sıra, maske ve sosyal mesafe kontrolü yapılarak bilgilendirmede bulundu.

Hemşehrilerimizin sağlığını korumak amacıyla işletmelere yönelik koronavirüs denetimleri yürüttüklerini belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe genelinde ekmek fırınları, gıda üretim yerleri, lokantalar ve benzeri iş yerlerinde genel temizlik, hijyen ve halk sağlığını tehdit eden diğer unsurlarla alakalı denetimler gerçekleştiriyor. Bu süreçte tüm vatandaşlarımıza önemli sorumluluklar düşüyor. Normal hayatımıza dönme sürecini hızlandırabilmek adına önlemlerimizi almaya, dikkatli olmaya devam etmeliyiz. Hedefimiz mavi kategoride yer almak.” Dedi.