444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

EVLATLAR ECDATLARIYLA BULUŞTU

EVLATLAR ECDATLARIYLA BULUŞTU

Sosyal Belediyecilik örneğini sergilemeye devam eden Belediye Başkanlığımız 45 kişiden oluşan Mahalle ve Köy Muhtarlarımız için iki günlük Bursa ve Çanakkale gezisi düzenledi.

Demokrasi meydanımızdan saat 21:00’da hareket eden kafilemiz ilk olarak Bursa’nın tarihi ve kültürel mekanları olan Ulu Camii, Tophane, Emir Sultan ve dönemlerine damgalarını vurmuş Osmanlı padişahlarının türbelerini ziyaret etti.

Gezi programının ikinci gününde ise tarihe yön veren ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında büyük bir önem arz eden Çanakkale savaşlarının yaşandığı mekânları yerinde gören ve tarihe tanıklık etme fırsatı yakalayan muhtarlar, düzenlenen Çanakkale gezisi kapsamında Çanakkale destanının yazıldığı mekânlarda duygu dolu anlar yaşadı.

Muhtarlar, Çanakkale’nin tarihi yerleri ile Kaymakam Hasanbey Şehitliği, Kilitbahir, Çanakkale Şehitler Abidesi, Namazgah Tabyası, Morto Koyu, Yahya Çavuş Şehitliği, Şahindere Hastane Şehitliği, Zığındere Sargıyeri, Conk Bayırı, 57. Alay Şehitliği ve Arı Burnu Yarları’nı gezdi.

Muhtarlar duygularını dile getirdi

Bursa ve Çanakkale’yi gezerken gördükleri tarihi yerler karşısında oldukça duygulandıklarını ifade eden Muhtarlarımız “Bizim için canını veren ve bu vatanı bize armağan eden ecdatlarımıza minnet ve şükran duyuyoruz. Bu değerlere sahip çıkmamız gerekiyor. Bizlere bu anlamlı Bursa ve Çanakkale gezisi imkânı sunan ve kültürel yerleri görmemizi sağlayarak desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şehitlerimizi ziyaret etmek bizleri son derece duygulandırdı.” Dediler.