444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

GENÇ HATİPLER MİNBERDE

GENÇ HATİPLER MİNBERDE

Anadolu İmam Hatip Liseleri arası “Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması’’ İlçemizde gerçekleştirildi.
Anadolu İmam Hatip Liseleri arası “Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması’’ İlçemizde gerçekleştirildi. Belediye Başkanımız Fatih Üçok Hacı Mustafa Camiinde Amasya İl ve İlçe Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen ‘Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması’ programına katıldı.
Yeni Mahalle Hacı Mustafa Camiinde düzenlenen programa Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra Ombudsman Abdullah Cengiz Makas, Başkan Yardımcımız İzzet Balcı, İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve çok sayıda hemşehrilerimiz katıldı.
Düzenlenen Hutbe Okuma Yarışması’nda Amasya Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdullah Değirmenci Birinci, Merzifon Anadolu İmam hatip Lisesi’nden Bünyamin Çoban ikinci, Suluova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Cansız ise üçüncü oldu.
Dereceye giren öğrenciler ödüllerini programa katılan protokol mensuplarının elinden alırken, Belediye Başkanımız Fatih Üçok, yarışmaya katılan tüm öğrencileri ödüllendirdi.
Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, ‘Geleceğimizin teminatı gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için elimizden gelen gayreti göstermek ve onlara her imkânı sunmak durumundayız. İmam Hatipli gençlerimizin her alanda başarılarını artırarak devam ettireceklerine inancımız sonsuzdur. Yarışmaya katılan gençlerimizi, öğretmenlerini, ailelerini kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyorum.’