444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

HÜNERLİ ELLER İLE EVLER PIRIL PIRIL

HÜNERLİ ELLER İLE EVLER PIRIL PIRIL

T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığından hibe destekli, Suluova Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ile Belediyemiz yaşlılık ya da fiziksel güçsüzlük nedeniyle evlerinin temizliğinde zorlanan Hemşehrilerimize yönelik ‘Hünerli Eller’ projesi başlattı.

Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında ‘HÜNERLİ ELLER’ projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Evde Temizlik Hizmetleri” ile 65 yaşını geçmiş, kimsesi kalmamış, maddi durumu iyi olmayan, sosyal güvencesi olmayan hemşehrilerimizin evlerine, iki hanım personelimizi görevlendirerek temizliklerini yaptırıyoruz. Çalışanlarımız her evde evin genel temizliğinin yanı sıra yine bu kapsamda oluşturduğumuz çamaşırhanede ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin çamaşırları titizlikle yıkanıyor. Kışın başında soba kurulması, mevsim sonunda sobanın sökülmesi de dahil birçok hizmeti gerçekleştiriyor. Bununla birlikte hemşehrilerimize bay, bayan kuaför hizmeti ile saç, sakal tıraşı ile evlerinde bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Her ay düzenli olarak 68 haneye temizlik hizmeti gerçekleştiriyoruz. Bu projemize başvuran toplam 68 hemşehrimizin tamamına hizmet götürmeye devam edeceğiz. T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ve Suluova Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte yürüttüğümüz projemize başvuran hemşehrilerimizin tamamına hizmet götürerek büyüklerimizin hayır dualarını almak istiyoruz.” Dedi.

DUDU TEYZE’YE ZİYARET

‘HÜNERLİ ELLER’ projesini yakından takip eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok; Orta Mahalle Mezarlık Sokakta ikamet eden Dudu Teyze’yi ziyaret ederek taleplerini dinleyip, eksiklerinin giderilmesi konusunda yardımcı olacağını belirtti.

İki kişilik ekip tarafından evinin tüm temizliği yapılan, camları silinen, çöpleri atılan ve sobası dökülen Dudu Korkmaz; “Belediyemizin “Hünerli Eller” hizmeti ile ilgili şunları söylüyor “Kızlarım sağolsunlar her hafta geliyor, temizliğimi yemeğimi yapıyorlar, bana çok iyi bakıyorlar. Belediyemizin beni hatırlaması ve başkanımızın ziyaretime gelmesi beni çok mutlu etti. Allah Başkanımızından, Hükümetimizden ve Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.” Dedi.

Evde temizlik hizmetinden yararlanmak isteyen hemşehrilerimiz,  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze müracaat ederek veya 444 76 79 numaralı ücretsiz hattı arayarak başvuruda bulunabiliyor.