444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

HUZURLU ELLER ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

HUZURLU ELLER ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle Hacı Muammer Koca Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi sakinleri tarafından gerçekleştirilen ‘Huzurlu Eller’ konulu sergi açılışına katılarak açılış kurdelesini kesti.

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında Huzurevinde gerçekleştirilen Huzurlu Eller konulu sergi açılışına katılan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. Huzurevi’nde yaşayan büyüklerin el emeği göz nuru ürünlerinin sergilendiği serginin açılışına Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanı Muhammed Biçer ve Teşkilat Üyeleri, Başkan Yardımcımız Mahmut Aslan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Emre Gücek, Kurum Müdürleri ve hemşehrilerimiz katıldı. Huzurevi sakinlerinin sergisi büyük beğeni toplarken, huzurevi sakinleri ile bol bol sohbet ederek yakından ilgilenen Belediye Başkanımız Fatih Üçok “Onlar bizim her şeyimiz, kıymetlilerimiz” diyerek büyüklerine verdiği önemin altını çizdi.

Belediye Başkanımız konuşmalarının devamında ise; “Öncelikle burada bu sergiyi hazırlayan huzur evi sakinlerimize, onlara bu çalışmayı yaptıran müdürümüze, usta öğreticimize teşekkür ediyorum. Huzurevi sadece konaklanılan bir hotel olmayıp aynı zamanda kişisel becerilerini geliştirebilecekleri ya da vakitlerini değerli hale getirebilecekleri etkinliklerle uğraşıyor olmaları aslında huzurevi sakinlerimizin sağlığı açısından da son derece önemli. Çünkü büyük bir çoğunluğunun yaş düzeyi 50 üzerinde, bu insanların önemsenmeye ihtiyaçları var, değerli hissetmek istiyorlar kendilerini, bunlara da en çok değerli hissettirecek şey bir ürün ortaya koyabilmektir. Bu tip etkinlikler huzurevi sakinlerimizi mutlu kılıyor. Hayata daha çok bağlıyor. Neşeyi de hüznü de ürettikleri ürünle birlikte sergiliyorlar. Bu manada onlara sıradan bir eser gibi bakmamak lazım. Tamamıyla huzurevi sakinlerimizin ruh ve gönül dünyasından, eşyaya ve nesneye yansıyan eserler olarak değerlendirmek lazım. Bütün büyüklerimin ve emeği geçen herkesin ellerine sağlık.” Dedi.