444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

KARDEŞ BELEDİYE PROTOKOLÜ İMZALANDI

KARDEŞ BELEDİYE PROTOKOLÜ İMZALANDI

Belediyemiz ile Saraybosna Merkez Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

Belediyemiz ile Saraybosna Merkez Belediyesi arasında geçtiğimiz aylarda başlayan sıcak ilişkiler kardeş şehir anlaşmasıyla neticelendi. Belediye Başkanımız Fatih Üçok ve beraberindeki heyet geçtiğimiz aylarda dostluk ilişkileri başlayan ve İlçemize ziyarette bulunan Saraybosna Merkez Belediye Başkanı Nedzjad Ajnadzic’e iadeyi ziyarette bulundu.

Yaptıkları projeler ve kentler hakkında birbirilerine bilgiler veren Saraybosna Merkez Belediye Başkanı Nedzjad Ajnadzic ve Belediye Başkanımız Fatih Üçok sosyal, kültürel ve ekonomik çalışmaları başlatmak adına kardeş şehir protoklüne imza attı.İmzaların ardından Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Saraybosna Merkez Belediye Başkanı Nedzjad Ajnadzic’e Türk Bayrağı ve İki Belediye Logosunun bulunduğu flamayı takdim etti.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok Bosna-Hersek Büyükelçimiz Haldun Koç’u, Askeri ateşemiz Gülhan Yilmaz’ı, SarayBosna Ticaret Sanayi Odası Başkanı Muammer Mahmutoviç’i ve Bosna Hersek Milli Eğitim Bakanı Elvira Dilberovič’i ziyaret ederek iki ülke arasında yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.Belediye Başkanımız Fatih Üçok Saraybosna gezisinde Bilge Kral Aliya Izzetbegoviç’in kabrininde yeraldığı şehitlik ile ecdadımızın yaptığı Mostar Köprüsü ve Blagay Sarısaltuk tekkesini de ziyaret etti.

Bosna’ya yaptığı çalışma ziyaretini tamamlayarak ilçemize dönen Belediye Başkanımız Fatih Üçok yaptığı açıklama; “Saraybosna Merkez Belediye Başkanı Nedzjad Ajnadzic ile sosyal kültürel ve ekonomik çalışmaları başlatmak için Kardeş Belediye protokolüne karşılıklı imzaları attık. Güzel ve bereketli bir çalışma oldu. Bu gayretimiz inşallah hayırlara vesile olur. Yakın ilgileri ve misafirperverlikleri için Saraybosna Merkez Belediye Başkanı Nedzjad Ajnadzic’e ve heyetine, Bosna-Hersek Büyükelçimiz Haldun Koç ve Askeri ateşemiz Gülhan Yilmaz’a, Bosna Hersek Milli Eğitim Bakanı Elvira Dilberovič’e teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.