444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız
KURULDAN BARINAĞA DENETİM

Amasya Hayvanları Koruma Kurulu Belediyemize ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezinde bir dizi incelemelerde bulundu.

Hizmet kalitesine ve standartlara yansıyan unsurların kontrolünü yapan kurul üyeleri, operasyon öncesi ve sonrası bölümler olan postoperatif ve preoperatif kafeslerin olduğu bölümler, Ameliyathane, yavrulu annelerin uzun süreli kaldığı bahçe bölümü, Karantina, Depo, Personele ait idari bölümleri inceledi.

Denetleme sorasında açıklama yapan kurul “Yaptığımız denetimde hiçbir olumsuzluğa rastlanmadı. Mekân şartları çok olumlu. Yapılan kısırlaştırma sayısına baktığımızda iyi bir çalışma yapıldığı görülüyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyaretten ve yapılan denetimden dolayı Kurul Üyelerine teşekkür eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Hemşehrilerimizin taleplerini değerlendiriyor çalışmalar sonucu hayvanları Rehabilitasyon Merkezimize getiriyoruz. Daha sonra gözlem altına alınan Hayvanları kısırlaştırma operasyonu, mikro çip, numaralı kulak küpesi takılması, sahiplendirme, kuduz aşısı uygulanması yapıyoruz. Son olarak hayvanları belli bir süre merkezimizde misafir ettikten sonra doğal ortamlarına geri bırakıyoruz.” Dedi.

Kerimoğlu Köyü mevkiinde yaklaşık 5.000 m2 alanda hizmet veren Hayvan Rehabilitasyon Merkezimiz sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerine devam ediyor. Ağustos ayında hizmete giren Hayvan Rehabilitasyon Merkezimiz sokak hayvanlarına rehabilite, aşılama, kısırlaştırma gibi hizmetler sunuyor.