444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

MYO ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞARILI TATBİKAT

MYO ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞARILI TATBİKAT

Suluova Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencileri başarılı bir tatbikata imza attı.

Belediyemiz ve AFAD ekiplerinin de yer aldığı tatbikatta Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencileri, teorik ve uygulamalı olarak aldıkları eğitimler sonrasında arama kurtarma ve yangın tatbikatı yaptılar.

Yapılan yangın ihbarıyla MYO nizamiyesinden giren Belediyemiz İtfaiye ekipleri, okulun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencileriyle yürüttükleri koordineli arama kurtarma faaliyetlerinde okul dersliklerinde mahsur kalan öğrencileri güvenli bölgeye tahliye etti, içeride mahsur kalan öğrencileri ise itfaiye merdiveniyle pencereden alarak sağlık ekiplerine yönlendirdi.

Yangından pencereye kaçan öğrenciler ise açılan brandaya atlayarak kurtarma ekipleri tarafından ambulansa tahliye edildi. Ardından çıkan yangına müdahale eden öğrenciler, yangını söndürerek çevreye yayılmadan kontrol altına aldı.

Gayet başarılı geçen tatbikatta en kısa sürede yangına müdahale eden öğrenciler, koordineli olarak yürüttükleri Belediyemiz İtfaiye ekiplerine ve AFAD ekiplerine teşekkür ederek günün anına toplu fotoğraf çekindiler.