444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

PERSONELE AFAD EĞİTİMİ

PERSONELE AFAD EĞİTİMİ

Birinci derecede deprem kuşağı üzerinde bulunan İlçemizde meydana gelebilecek doğal afetlere karşı Belediyemiz personelini eğitim vermek için harekete geçti.

İlçemizde yaklaşık 20 bin kişiye eğitim verilecek, Birey ve Aileler için Afet Bilinci Eğitimi başladı. İlçe protokolü ve kurumlar verilen eğitimin şimdi ki durağı ise Belediye personelimiz oldu.

Eğitim programının ilk kısmında Belediyemiz İtfaiye Müdürümüz Mehmet Özgan, Afet Farkındalık Eğitimi, AFAD Gönüllülük Sistemi ve Türkiye Afet Müdahale Planı’nı anlattı.
Ayrıca eğitimde, deprem, sel, heyelan, fırtına, hortum, çığ gibi doğal afetler ile yangınlar gibi acil durumların öncesinde alınması gereken tedbirlerin afetin boyutunu önlemesi açısından önemine dikkat çekildi. ‘Deprem Anında Unutulmaması Gerekenler’ ve ‘Deprem Sonrası İlk 6 Saatte Yapılacaklar’ konularının üzerinde duran İtfaiye Müdürümüz Mehmet Özgan, eğitimde ‘Afet ve Acil Durum Çantasının olası afet durumu öncesinde hazırlanmasının önemine değindi.

Afete hazırlık, afet anında yapılması gerekenler ve afetler sonrası yapılması gerekenler, arama kurtarma, yangın, ilkyardım, kurtarma teknikleri, sığınaklar ve ikaz alarm gibi konuların teorik ve uygulamalı olarak anlatıldığı eğitim, sivil savunma ve servisleri konusu ile tamamlandı.