444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SENTETİK SAHANIN AYDINLATMASI TAMAMLANDI

SENTETİK SAHANIN AYDINLATMASI TAMAMLANDI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Mehmet Kasapoğlu’na yaptığı ziyaret sonrası ihale edilerek aydınlatması tamamlanan Sentetik Çim Sahada incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Mehmet Kasapoğlu’na yaptığı ziyaret sonrası ihale edilerek aydınlatması tamamlanan Sentetik Çim Sahada incelemelerde bulundu. Spor Bakanlığı tarafından İl ve İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü kontrolünde yaptırılan sentetik çim saha aydınlatmasını yerinde inceleyen Kaymakam Abdullah Şen, Belediye Başkanı Fatih Üçok, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Abdulkadir Saraç ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Temel yapıcı müteahhit firma yetkilisinden bilgiler aldı.

Sporsever Hemşehrilerimize ve İlçemize hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Fatih Üçok, ilçe spor tarihinde ilk defa bir futbol sahasının gece maçlarına uygun şekilde aydınlatılmasının yapıldığını hatırlatarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Spor Bakanlığımız tarafından ilçemize kazandırılan sentetik çim sahanın bir takım eksiklerinin bulunduğunu ve giderilmesi için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Biz göreve başladığımızda bu eksiklikleri tamamlamak için girişimlerde bulunduk. Önce imar çalışması yaparak 12 bin metre kare olan alanı 17 bin metre kareye çıkarttık. Ardından yapım ihalesinde yer almayan ve eksik olan aydınlatmasının tamamlanması için Belediye olarak kısmı bir aydınlatma çalışması yaptık ancak yetersiz geldi. Spor bakanlığımızı ziyaret ederek konunun önemini ve gençlerimizin istediğini ilettik. Spor Bakanlığımızda ihale yapılması için talimat verdi. İl spor müdürlüğümüzde ihaleye çıktı ve kısa sürede de aydınlatılması yapıldı. Şehrimiz ve gençlerimiz adına çok mutluyuz. Yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Belediye Başkanı Fatih Üçok, Yaşanan pandemi dolayısıyla ara verilmek zorunda kalınan spor faaliyetlerinin de salgının sona ererek bir an önce yeniden başlamasını diledi.