444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SU TÜKETİMİNE KURAKLIK UYARISI

SU TÜKETİMİNE KURAKLIK UYARISI

Belediyemiz, İlçemizin içme suyunu sağlayan Derinöz Barajı kaynak debisindeki kuraklık nedeniyle içme suyu arzında sorunlar yaşanmaması için hemşehrilerimizi uyardı.

Belediyemiz, hava sıcaklıkları ve kuraklık nedeniyle içme suyu temin ettiğimiz Derinöz Barajında su seviyesi azalması nedeniyle içme suyu arzında yaşanan sorunlardan dolayı yaşanacak su kesintilerine karşı hemşehrilerimizi uyardı.

Yurt genelinde etkili olan yüksek sıcaklıkla birlikte ortaya çıkan kuraklık tehlikesi Suluova’mızda da etkili olmaya başladı. İçme suyu arzında ortaya çıkan aksamalar ve zorunlu su kesintilerini engellemek amacıyla bir açıklama yayınlayan Belediyemiz Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü kuraklık tehlikesine karşı içme suyunun amaç dışı kullanımına cezai yaptırım uygulanacağına dikkat çekti.

Belediyemizden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İlçemiz içme suyunu sağlayan Derinöz Barajı kaynak debisindeki kuraklık nedeniyle düşüş meydana gelmiştir. Ayrıca yaz aylarında oluşan aşırı su tüketimi sebebiyle zorunlu su kesintilerinin yaşanmaması için hemşehrilerimizin bahçe sulamaları, oto yıkamaları ve benzeri gereksiz su tüketimlerinden kaçınmaları gerekmektedir. İçme suyunu amacı dışında kullananlara idari ceza uygulaması yapılacağından vatandaşlarımızın konu hakkında gereken hassasiyeti göstermeleri rica olunur.”