444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız
SULUOVA’MIZA ÇOK YAKIŞACAK

“Kültürel ve sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet ağına yenilikler katan Belediyemiz Millet Kıraathanesi ile ilçemizde sosyal alanda büyük bir boşluğu doldurmayı hedefliyor.

Amasya’nın en güzel Tesislerinden biri olacak olan Millet Kıraathanemizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın fikri önderliğini yaptığı Kültürel ve Sosyal açıdan önemli bir yatırım olan içerisinde yeşil alan ve yürüyüş yolları ile Amasya ilimizin ilk Millet Kıraathanesinin temeli atılmasının hemen ardından hız kazanan çalışmalar kapsamında ekiplerimiz bugün itibariyle bodrum katın tabla betonu için düğmeye bastı.

Millet Kıraathanemiz 10 bin metrekare alana sahip ve 1400 metrekarelik kapalı alanı olan bir yapı. Kıraathanemizin içerisinde internet erişim merkezi, kütüphanesi, süreli ve süresiz yayınlar odası, ders çalışma üniteleri, mescidi WC si bulunan güzel bir yapı olacak. Gençlerimizin sabırsızlıkla beklediği kıraathanemiz gerek üniversiteye hazırlık, gerek KPSS gibi sınavlara hazırlanmalarında yardımcı olacak ve 300 gün içerisinde tamamlanacak.