444 76 79
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI

TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI

Belediyemiz, Afad işbirliğinde Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrencilere “Afet ve Acil Durum Tatbikatı” gerçekleştirdi. Öğrenciler afet ve acil durum anında yapmaları gerekenleri önce teorik ardından da uygulamalı olarak öğrendi.

Belediyemiz Afad işbirliğinde sivil savunma bilincini artırmak, olası bir yangın ve zehirlenme anında öğrencilerin neler yapması gerektiği konusunda “Afet ve Acil Durum Tatbikatı” gerçekleştirdi.  Meslek Yüksekokulu okul bahçesinde gerçekleştirilen tatbikat deyim yerindeyse gerçeğini aratmadı. Teorik eğitimin ardından öğretmenler ve öğrenciler eşliğinde ilk uygulamalı yangın tatbikatı yapıldı. Öğrenciler olası bir yangın anında ilk olarak sınıflarında neler yapmaları gerektiği, sınıftan sakin bir şekilde nasıl çıkmaları gerektiğini yaşayarak öğrendi.

Tamamının öğrencilerden oluştuğu grup yaralı ve içeride mağdur kalanları canlandırırken, olay gerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri çıkan yangına ve yaralılara yardım etmek için hızlıca olay yerine geldi. Yaralılar olay yerine gelen ambulansla sağlık kurumlarına sevkleri sağlanırken, mahsur kalanlar ise itfaiye ekiplerimiz ve afad ekipleri tarafından camlardan kurtarılarak aşağıya indirildiler.

Yapılan bütün bu tatbikatı izleyen öğrenciler ise hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilen çalışmaları, görev alan arkadaşlarını ve kurtarma ekiplerimizi alkışlayarak ödüllendirdi.